37
41
Wygrana Warmii
2019-08-13 11:59:29

Zwycięstwem 3:1 nad TUREM Bielsk Podlaski rozpoczęli nowy sezon piłkarze WARMII Grajewo. Zespół gości, typowany przez wielu fachowców na jednego z faworytów IV ligi podlaskiej, po pięciu wygranych meczach kontrolnych przystąpił do gry z WARMIĄ z bojowym nastawieniem i od początku sobotniego spotkania przejął inicjatywę.

Efektem tej przewagi był gol dla TURA zdobyty w 9 minucie meczu przez Walczuka, który wykończył głową dokładne podanie Stypułkowskiego. Nie bez winy przy tej akcji była nasza linia defensywy. Zaledwie 4 minuty później dobre dośrodkowanie Mikuckiego z rzutu wolnego zamienił na gola Paweł Drażba. W pierwszej połowie najlepszej okazji do zdobycia gola dla gości nie wykorzystał Karol Kosiński w 28 minucie posyłając piłkę obok naszej bramki. TUR przeważał, ale grajewianie również nie wykorzystali doskonałej okazji w 38 minucie, gdy po świetnym dośrodkowaniu Kamila Randzio przed bramką byli Mikucki z Kondratowiczem. Do przerwy był remis 1:1, ale z wyraźnym wskazaniem na gości. Nasz zespół grał słabo i niewiele zapowiadało końcowy sukces.

Tymczasem po przerwie WARMIA od początku ruszyła do ataku spychając TURA do obrony. Już w pierwszych 10 minutach drugiej połowy gospodarze nie wykorzystali kilku doskonałych okazji do zdobycia goli. Kiedy wydawało się, że niewykorzystane szanse się zemszczą w 73 minucie wreszcie padł gol, którego ponownie autorem był Paweł Drażba. „Często i gęsto” krytykowany w rundzie wiosennej piłkarz w tym meczu pokazał, że jest w stanie być ważną postacią naszego zespołu. Tuż przed końcem spotkania Marcin Mikucki niczym rasowy snajper z zimną krwią wykończył akcję i podanie Piotra Chylińskiego. Chwilę później TUR miał bodaj jedyną stuprocentową okazję do zdobycia gola w drugiej połowie, ale nasza obrona zażegnała niebezpieczeństwo.

Zwycięstwo cieszy, ale gra… już niekoniecznie. Na pewno jednak należy się naszym piłkarzom pochwała za walkę i zmianę niekorzystnego wyniku. Teraz przed WARMIĄ arcytrudna przeprawa. W niedzielę 18 sierpnia nasz zespół zagra w Białymstoku z rezerwami JAGIELLONII Białystok. Zapowiada się, że zespół trenera Wojciecha Kobeszko zostanie wzmocniony zawodnikami z Ekstraklasy. Pierwszy zespół JAGIELLONII gra w sobotę w Białymstoku z GÓRNIKIEM Zabrze a zawodnicy, którzy nie zagrają w tym meczu będą mogli wystąpić nazajutrz przeciwko WARMII.

Skrót meczu:

10.08.2019 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – TUR Bielsk Podlaski 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Michał Walczuk 9′, 1:1 Paweł Drażba 13′, 2:1 Paweł Drażba 73′, 3:1 Marcin Mikucki 88′

WARMIA: 12.Sobolewski – 5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt), 18.Edison, 6.Stankiewicz – 4.Mikucki, 10.Janik, 15.Zarzecki, 20.Drażba (87′ 13.Wójcicki)– 11.Kondratowicz (90′ 8.Mściwujewski), 7.Dzierzgowski (72′ 9.Chyliński)

REZERWA: 1.Święciński – 2.Krupa,13.Wójcicki, 14.Marczykowski, 3.Koszczuk, 9.Chyliński, 8.Mściwujewski

TUR:1.Plisiuk – 13.Lewczuk (Kpt), 8.Car, 5.P.Kosiński, 9.Pęza, 7.K.Kosiński, 10.Łochnicki, 16.Walczuk (55′ 4.Kiersnowski), 17.K.Kulikowski (70′ 15.Niemczynowicz), 19.R.Kulikowski (70′ 3.Falkowski), 11.Stypułkowski
REZERWA: 12.Łukaszewicz – 2.Szklarz, 3.Falkowski, 4.Kiersnowski, 15.Niemczynowicz, 20.Daniłowski, 6.Gronowski

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Podlaski ZPN)

Autor: Janusz Szumowski

Strona Główna  |  Redakcja  |  Polityka Prywatności  |  Paintball Grajewo i okolice  |  ZG Panel  |  Laureaci konkursów  |  Ogłoszenia  |  Katalog Firm  |  Partonat Medialny  |  Reklama  |  Kontakt