37
41
AWANS WARMII W PUCHARZE POLSKI
2016-08-29 20:37:37

W środę 24 sierpnia w podbiałostockim Dobrzyniewie Dużym WARMIA Grajewo rozpoczęła rozgrywki w tegorocznej edycji piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego. W spotkaniu z ambitnie grającymi gospodarzami – występującą w Klasie Okręgowej (VI miejsce w ub. sezonie) KORONĄ Dobrzyniewo Duże nasz zespół zwyciężył 2:1.

Zwycięstwo grajewianom wcale nie przyszło łatwo. Na dość wąskim boisku gospodarze długo mądrze i skutecznie się bronili a naszym piłkarzom brakowało pomysłu i precyzji pod bramką KORONY. W 37 minucie niespodziewanie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Grzegorz Wróblewski. Zapachniało sensacją, ale dwie minuty później w polu karnym gospodarzy sprytem popisał się Dzierzgowski, który z ostrego kąta trafił do siatki. W drugiej połowie pomimo wielu okazji bramkowych nasi piłkarze wykorzystali jedną – po bardzo dobrej akcji zespołu gola na wagę awansu do kolejnej rundy zdobył Mateusz Cybulski.

Cieszy awans naszej drużyny, zwłaszcza że w tej rundzie doszło do kilku dużych niespodzianek. KS Wasilków zdobył gola dającego awans dwie minuty przed końcem meczu w Kuźnicy Białostockiej, gdzie mierzył się z POGRANICZEM. Sensacyjnie odpadły z Pucharu Polski czwartoligowcy: KS Michałowo (porażka w Supraślu z SUPRAŚLANKĄ) i HETMAN Tykocin (porażka w Choroszczy z NARWIĄ). Największą niespodzianką jest jednak wyeliminowanie WISSY Szczuczyn przez GKS Stawiski, który pokonał niedawnych trzecioligowców 3:2.

Kolejna runda rozgrywek pucharowych zostanie rozegrana w środę 14 września.

I Runda Pucharu Polski na szczeblu województwa podlaskiego
24.08.2016 Dobrzyniewo Duże
KORONA Dobrzyniewo Duże - WARMIA Grajewo 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Grzegorz Wróblewski 37', 1:1 Tomasz Dzierzgowski 39', 1:2 Mateusz Cybulski 55'

KORONA: 1.Czemiel – 5.Szaciłowski (84’ 13.Kopczewski), 2.Łukaszewicz, 3.Ignatowski (58’ 4.Dryl), 18.Zieniewicz – 14.Kitlas, 7.Wróblewski, 6.Adamski (46’ 20.Szymański), 16.Jamiołkowski, 11.Sławiński (58’ 10.Kalinowski) – 19.Draps

REZERWA: 12.Rafałko – 13.Kopczewski, 4.Dryl, 27.Sokólski, 8.Kopczewski, 10.Kalinowski, 20.Szymański

WARMIA: 52.Sobolewski – 5.Randzio, 3.Domurat, 2.Krupa, 4.Mikucki – 9.Chyliński (58’ 13.Staniszewski), 20.Matysiewicz (46’ 16.Zarzecki), 17.Arciszewski (Kpt), 19.Cybulski (90’ 15.Maciorowski), 6.Stankiewicz – 7.Dzierzgowski

REZERWA: 1.Gieniusz – 13.Staniszewski, 16.Zarzecki, 15.Maciorowski

Sędziował: Konrad Lewończuk (Białystok)