37
41
Porażka Warmii w Elblągu
2016-03-26 21:38:09

Porażką 0:4 zakończył się sobotni mecz piłkarzy WARMII Grajewo z liderem rozgrywek III ligi OLIMPIĄ Elbląg. Nie było niespodzianki. OLIMPIA była zdecydowanie lepszym zespołem i wygrała całkowicie zasłużenie. Nasi piłkarze starali się, walczyli, ale niestety byli tylko tłem dla zespołu zmierzającego do II ligi. Na dodatek już w pierwszej połowie meczu podarowaliśmy gospodarzom dwa prezenty – najpierw w 8 minucie zbyt łatwo stracił piłkę Matysiewicz, przejął ją Sokołowski, który prostopadłym podaniem uruchomił Piceluka a ten został sfaulowany w polu karnym przez próbującego ratować sytuację Łukasza Domurata.

Gola z rzutu karnego pewnym strzałem zdobył kapitan gospodarzy Łukasz Pietroń. W 27 minucie fatalny błąd popełnił Prusinowski, który zagrał piłkę do naszego bramkarza nie dostrzegając będącego w pobliżu Piceluka. Najlepszy snajper OLIMPII skorzystał z prezentu i zdobył drugiego gola. Gospodarze mieli w pierwszej połowie jeszcze kilka okazji do zdobycia bramek, których jednak nie wykorzystali. Tym bardziej boli, że dwa gole zdobyte przez elblążan były praktycznie samobójczymi.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. OLIMPIA atakowała i zdobyła jeszcze dwa gole a strzelili je Kamil Wenger w 60 minucie i Paweł Piceluk w 75 minucie.

Trudno było liczyć na niespodziankę w Elblągu, ale mimo wszystko szkoda, że sami po fatalnych błędach przyczyniliśmy się do jej rozmiarów. Gospodarze byli piłkarsko o klasę lepsi i trzeba to przyjąć z pokorą. Zabrzmi to jak frazes, ale po prostu musimy szukać punktów w meczach z zespołami, które są w zasięgu naszej drużyny. Z mocniejszymi od OLIMPII zespołami już nie będziemy wiosną grali…

W Wielką Sobotę 26 marca o godzinie 15:30 WARMIA zmierzy się w Grajewie ze ZNICZEM Biała Piska. Serdecznie zapraszamy!

Oto zapis relacji tekstowej z meczu w Elblągu:

1' Rozpoczyna OLIMPIA

1' Od razu mamy groźną akcję pod bramką Gieniusza - na spalonym jednak jeden z zawodników gospodarzy

6' OLIMPIA jest przy piłce, ale po akcji z pierwszej minuty nie udało się jak dotąd przedostać gospodarzom na nasze pole karne

7' Błąd Matysiewicza, po którym Domurat fauluje zawodnika OLIMPII w polu karnym naszego zespołu i będzie rzut karny dla naszych rywali :(

8' GOL dla OLIMPII. 1:0 Łukasz Pietroń. Pewnie wykonana "jedenastka" i przegrywamy w Elblągu 0:1 :(

12' Wreszcie akcja WARMII w polu karnym OLIMPII. Sypytkowski dobrze przejął piłkę, lecz nie zrozumiał się z Dzierzgowskim i zaprzepaściliśmy szansę na wyrównanie

15' Znowu było groźnie przed naszą bramką. Dośrodkowanie wzdłuż linii bramkowej minęło już naszego bramkarza, jednak wybił piłkę Mikucki!

17' Bardzo dobra okazja WARMII! Cybulski wyłuskał piłkę przy linii końcowej i zagrał w pole karne, strzał Sypytkowskiego był niestety zbyt słaby i Daniel nie miał problemu ze złapaniem piłki

19' Znów ambitnie atakuje WARMIA - lewą stroną boiska szarżował Dzierzgowski, który został sfaulowany przez Iwanowskiego - żółta kartka dla zawodnika OLIMPII

20' Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego Pawła Sypytkowskiego i ratuje swój zespół obrońca OLIMPII wybijając piłkę na rzut rożny

20' Pierwszy korner dla WARMII - dośrodkowana piłka opuszcza boisko

23' Dobra akcja OLIMPII - Pietroń dośrodkował z lewej strony i fatalnie spudłował Szuprytowski

25' Strzelał Stępień i piłka grzęźnie w nogach naszych obrońców

27' GOL dla OLIMPII. 2:0 Paweł Piceluk. Fatalne zagranie Prusinowskiego, który zagrał do Gieniusza nie widząc ustawionego w polu karnym Piceluka. Zawodnik gospodarzy nie zwykł marnować takich prezentów... Sami sobie strzelamy gole. :/

32' Mocno, ale ponad naszą bramkę strzelał Stępień

32' Rzut rożny dla WARMII - dośrodkowanie Sypytkowskiego i piłkę przejmują obrońcy OLIMPII

38' Żółta kartka dla Marcina Arciszewskiego

41' Strzelał Pietroń i piłka minimalnie omija słupek naszej bramki

43' Pietroń pomógł sobie ręką w naszym polu karnym, sędzia puścił grę i była z tego groźna sytuacja którą w końcu wyjaśnił nasz bramkarz

45' Koniec pierwszej połowy meczu. Przegrywamy 0:2 po dwóch karygodnych błędach naszych zawodników i wykorzystaniu ich przez zawodników OLIMPII. :(

46' Drugą połowę rozpoczyna WARMIA. W składzie mamy dwie zmiany: za Dzierzgowskiego wszedł Chyliński a za Kozikowskiego Mirva

50' Dwie żółte kartki - Chyliński i Stępień ukarani przez sędziego

52' Rzut rożny dla OLIMPII

52' Po dośrodkowaniu wybija piłkę poza pole karne Gieniusz

53' Zmiana w OLIMPII - opuszcza boisko Stępień a wchodzi na plac gry Kuczkowski

55' Kolejny korner dla gospodarzy - piąstkuje piłkę poza pole karne Gieniusz

59' Następny rzut rożny dla OLIMPII

60' GOL dla OLIMPII. 3:0 Kamil Wenger. Po dośrodkowaniu duże zamieszanie w polu karnym WARMII i Kamil Wenger zdobywa trzeciego gola dla gospodarzy :(

62' Dobre podanie do Prusinowskiego, który był sam na sam z Danielem i bramkarz OLIMPII ubiegł naszego zawodnika

65' Zmiana w WARMII - Strzeliński wchodzi za Prusinowskiego

65' Rzut rożny dla OLIMPII - wybijamy piłkę po dośrodkowaniu

67' Zmiana w OLIMPII - Bojas wchodzi na boisko za Szuprytowskiego

67' Rzut rożny dla WARMII - dobre dośrodkowanie i po strzale Arciszewskiego wybija piłkę z linii bramkowej obrońca OLIMPII!

69' Błąd naszej obrony ale Kuczkowski strzela wysoko ponad bramką Gieniusza

70' Wzorowa akcja OLIMPII zakończona strzałem Bojasa, który broni Gieniusz

70' Zmiana w WARMII - Lekenta wchodzi za Cybulskiego

75' GOL dla OLIMPII. 4:0 Paweł Piceluk. Akcja OLIMPII, podanie w pole karne do Piceluka i napastnik gospodarzy z bliska strzela czwartego gola. :(

76' Rzut rożny dla OLIMPII - po dośrodkowaniu faul na naszym bramkarzu

76' Zmiana w OLIMPII - na boisku pojawił się Michał Pietroń, który zmienił Ressela

78' Bojas strzela nad poprzeczką naszej bramki

84' Zmiana w OLIMPII - za Sokołowskiego wszedł na boisko Graczyk

86' Marcin Strzeliński strzela z 35 metrów, Daniel miał kłopot z obroną tego strzału, ale żaden z naszych piłkarzy nie podążył za piłką

87' Jeszcze jeden rzut rożny dla OLIMPII

87' Po dośrodkowaniu piłka w rękach naszego bramkarza

89' Gieniusz broni strzał Michała Pietronia i kolejny korner dla OLIMPII

89' Po dośrodkowaniu zamieszanie pod naszą bramkę ale w końcu wybijamy piłkę

90' Sędzia doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry

90' + 2' Arciszewski z rzutu wolnego z około strzela bardzo niecelnie

90' + 3' Rzut rożny dla OLIMPII - przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

90 + 3' Koniec meczu. Przegrywamy 0:4 z głównym kandydatem do drugoligowego awansu.

19.03.2016 Elbląg, Stadion Miejski

OLIMPIA Elbląg - WARMIA Grajewo 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Pietroń 8' (rzut karny), 2:0 Paweł Piceluk 27', 3;0 Kamil Wenger 60', 4:0 Paweł Piceluk 75'

OLIMPIA: 1.Daniel - 25.Kowalczyk, 5.Wenger, 18.Koza, 13.Ressel (76' 17.M.Pietroń) - 27.Szuprytowski (67' 20.Bojas), 8.Sokołowski (84' 9.Graczyk), 10.Stępień (63' 16.Kuczkowski), 4.Iwanowski, 19. Ł.Pietroń (Kpt) - 11.Piceluk

REZERWA: 1.Tułowiecki - 2.Maciążek,17.M.Pietroń, 16.Kuczkowski, 20.Bojas, 9.Graczyk, 15.Bartkowski

WARMIA: 1.Gieniusz – 4.Mikucki, 3.Domurat, 17.Arciszewski (Kpt), 16.Sypytkowski - 18.Prusinowski (65' 9.Strzeliński), 10.Kozikowski (46' 14.Mirva), 20.Matysiewicz, 19.Cybulski (70' 15.Lekenta), 6.Stankiewicz - 7.Dzierzgowski (46' 11.Chyliński)

REZERWA: 5.Randzio,15.Lekenta, 13.Zarzecki, 11.Chyliński, 14.Mirva, 9.Strzeliński

Sędzia: Grzegorz Kujawa (Olsztyn)

Żółte kartki: Iwanowski, Stępień (OLIMPIA), Arciszewski, Chyliński (WARMIA)