37
41
WARMIA - MKS KORSZE 4:0
2015-09-18 12:53:20

W minioną sobotę zwycięstwem 4:0 nad MKS Korsze piłkarze WARMII Grajewo w pięknym stylu przełamali fatalną serię trzech porażek z rzędu odniesionych w meczach przed własną publicznością w nowym sezonie. Zwycięstwo cieszy, ale martwi niska skuteczność naszego zespołu. To był kolejny mecz w którym WARMIA stworzyła sobie wiele sytuacji bramkowych, ale nasi piłkarze pomimo wykorzystania czterech z nich zmarnowali drugie tyle i choć zwycięzców się nie sądzi, to za pudłowanie w doskonałych sytuacjach należy się grajewianom mała reprymenda.

Sobotni mecz poprzedziła minuta ciszy pamięci Kazimierza Kłosa – zmarłego w ubiegłym tygodniu w wieku 60 lat byłego zawodnika naszego Klubu, który w latach 70-tych był silnym punktem WARMII.

WARMIA zaczęła mocnym uderzeniem. W 5 minucie po kapitalnie i pomysłowo rozegranym rzucie rożnym Marcin Strzeliński mógł i powinien pokonać bramkarza MKS. W pierwszym kwadransie gry dużo się działo. Goście kilka razy zagrozili naszej bramce, ale zdecydowanie groźniejsi byli grajewianie. W 18 minucie popisową akcję przeprowadził 18-letni Mateusz Cybulski, który pewnym strzałem w róg pokonał Ziębę i wyprowadził WARMIĄ na prowadzenie. Korszanie w pierwszej części spotkania najpoważniej zagrozili naszej bramce w 39 minucie, gdy kapitalne uderzenie Kozłowskiego z rzutu wolnego fantastycznie obronił Gieniusz. Tuż przed przerwą drugą żółtą kartką został ukarany Paweł Kowalewski z MKS i w jej konsekwencji sędzia usunął zawodnika gości z boiska.

Po przerwie w 10 minut WARMIA rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść. W 48 minucie po składnej, zespołowej akcji Marcin Strzeliński podwyższył na 2:0 dla WARMII. Siedem minut później Dzierzgowski zdobył trzeciego gola i już było pewne, że WARMIA wygra ten mecz. Goście grając w osłabieniu wcale nie ograniczali się do rozpaczliwej obrony będąc blisko zdobycia honorowego gola, gdy w 77 minucie Sawicki trafił w słupek naszej bramki. Tuż przed końcem meczu Tomasz Dzierzgowski strzałem z rzutu karnego ustalił wynik na 4:0 dla WARMII. Tym samym koszmar serii porażek na własnym boisku się skończył.

W sobotę 19 września WARMIĘ czeka niezwykle trudny mecz w Ostródzie i wiceliderem tabeli SOKOŁEM. A już 26 września w Grajewie nasi piłkarze podejmą ŁKS 1926 Łomża.

Zapis relacji tekstowej z meczu WARMIA – MKS:

1' Rozpoczynają goście

4' Rzut rożny dla WARMII

5' Kapitalne rozegranie dośrodkowania i Strzeliński uderza piłkę mocno tuż obok bramki Zięby!

6' Mirva zagrywa do Strzelińskiego i ten trafia do siatki MKS, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika

7' Drugi korner dla WARMII

7' Po dośrodkowaniu tym razem goście szybko wybijają piłkę poza własne pole karne

8' Teraz było groźnie pod naszą bramką - strzał Kozłowskiego został jednak zatrzymany przez naszych obrońców

10' Trzeci rzut rożny dla grajewian

10' Dośrodkowanie Strzelińskiego bez problemu wybija daleko od własnej bramki obrońca MKS

11' Czwarty rzut rożny dla WARMII

12' Tym razem dośrodkował Sypytkowski a Matysiewicz strzelał głową ponad poprzeczką bramki Zięby

15' Bardzo dobra akcja gości, ale na nasze szczęście pogubił się Cyliński i stracił piłkę

18' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 1:0 Mateusz Cybulski. Kapitalna indywidualna akcja 18-letniego Mateusza Cybulskiego, który minął trzech obrońców MKS i pewnym strzałem w róg pokonał Ziębę!

20' Znów groźnie pod bramką MKS - dośrodkował z rzutu wolnego Paweł Sypytkowski i z pola karnego Tomasz Dzierzgowski z woleja strzelał ponad poprzeczką bramki Zięby

22' Znów ładna akcja WARMII - Strzeliński zagrał na prawą stronę do Kamila Randzio, ale zbyt mocne dośrodkowanie naszego zawodnika i piłka frunie ponad bramką

23' Kapitalna akcja WARMII - nie wiem jak Dzierzgowski teraz mógł nie trafić do bramki! Tylko rzut rożny dla WARMII

23' Piąty korner dla grajewian i po dośrodkowaniu tracimy piłkę

25' Z rzutu wolnego Kozłowski strzela ale pewnie broni Gieniusz

26' Ładne podanie do Mikuckiego który jednak w polu karnym ... przewraca się próbując opanować piłkę będąc w doskonałej sytuacji

29' Żółta kartka dla Pawła Kowalewskiego z MKS za krytykę pracy arbitra

30' Kapitalne uderzenie Dzierzgowskiego z 25 metrów znakomicie broni Zięba!

34' Ładna akcja Mirvy, podanie do Strzelińskiego, który uderzył piłkę spoza pola karnego ale Zięba broni ten strzał

36' Znów dobra sytuacja - po składnej akcji naszego zespołu Sypytkowski źle dośrodkowuje i piłka opuszcza boisko

38' Będzie groźnie pod naszą bramką - rzut wolny dla MKS z około 30 metrów od naszej bramki

39' Kapitalny strzał Kozłowskiego fantastyczna paradą broni Gieniusz

40' Rzut rożny dla MKS a po chwili drugi korner dla gości

41' Po dośrodkowaniu i strzale na naszą bramkę piłkę łapie Gieniusz

45' Brutalny faul Kowalewskiego na Kamilu Randzio i druga żółta kartka dla tego zawodnika a w konsekwencji czerwona

45' + 1' Bardzo groźna akcja MKS - strzał Kozłowskiego w boczną siatkę naszej bramki

45' + 1' Rzut rożny dla MKS i po chwili przejmujemy piłkę

45' + 2' Koniec pierwszej połowy - prowadzimy z MKS 1:0 po kapitalnej akcji Mateusza Cybulskiego

46' Drugą połowę rozpoczną grajewianie. W zespole gości jedna zmiana za Rentkowskiego na boisko wszedł Patryk Jędrzejewski

47' Złe dośrodkowanie Mikuckiego i piłka poza bramką MKS

48' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 2:0 Marcin Strzeliński. Mateusz Cybulski świetnie zagrał do Dzierzgowskiego, który z pola karnego podał do Strzelińskiego a ten z bliska pewnie trafił do siatki i jest 2:0 dla WARMII!

48' Żółta kartka dla Pawła Sawickiego za krytykę pracy arbitra

49' Mateusz Cybulski otrzymuje żółtą kartkę za faul taktyczny

51' Znów było gorąco pod bramką Zięby! Cybulski zagrał z linii końcowej przed bramkę MKS ale żaden z naszych piłkarzy nie doszedł do piłki

55' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 3:0 Tomasz Dzierzgowski! Świetnie wyłuskał piłkę Paweł Sypytkowski, który wbiegł w pole karne MKS i podał do Dzierzgowskiego a ten niczym Chuck Norris - z półobrotu strzelił trzeciego gola dla WARMII!

59' Dzierzgowski z prawej strony boiska strzela obok bramki Zięby

61' Zmiana w MKS - za Mateusza Cylińskiego wchodzi na boisko Paweł Bociej

62' Znakomicie gra dziś Mateusz Cybulski - wszędzie jest pełno naszego zawodnika w tym meczu

65' Kapitalna akcja WARMII - to musiał być gol, ale po uderzeniu Strzelińskiego piłka trafia w wewnętrzną stronę słupka i wzdłuż linii bramkowej wychodzi poza boisko

66' Rzut rożny dla WARMII

66' Po dośrodkowaniu piłkę przejmują goście

66' Żółta kartka dla Rafała Soleckiego z MKS za odepchnięcie naszego zawodnika

68' Zmiana w WARMII - za zmęczonego Mateusza Cybulskiego wchodzi 17-letni Albert Staniszewski

68' Zmiana także u gości - za Adama Gąsiorowskiego wchodzi na boisko Mariusz Gąsiorowski

75' Zmiana w WARMII - za Marcina Mikuckiego wszedł na boisko Adam Lekenta

77' Bardzo groźnie pod naszą bramką - akcja gości i Sawicki strzelił w słupek bramki Gieniusza

78' Po chwili świetnie zagrali grajewianie ale Sypytkowski zbyt lekko podał do będącego w znakomitej sytuacji Dzierzgowskiego i w rezultacie przejął piłkę obrońca MKS

83' Dzierzgowski został sfaulowany przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla WARMII

83' Po dośrodkowaniu Sypytkowskiego groźnie pod bramką Zięby ale piłka wychodzi poza boisko

85' Zmiana w MKS - za Sawickiego wchodzi Pieksza

86' Kozłowski strzela w krótki róg bramki Gieniusza ale nasz bramkarz świetnie broni

87' Żółta kartka dla Piwiszkisa za odepchnięcie naszego zawodnika

88' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu zamieszanie pod bramką MKS ale piłkę wybijają obrońcy

89' Dzierzgowski faulowany w polu karnym MKS!

89' Żółtą kartką ukarany został Woźniak z MKS za krytykę decyzji arbitra

90' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL dla WARMII! 4:0 Tomasz Dzierzgowski! Poszkodowany sam wymierza sprawiedliwość - pewny strzał w okienko bramki i mamy drugiego gola Tomka w dzisiejszym meczu.

90' + 2' Świetna akcja Alberta Staniszewskiego, który raz po raz szarpie prawą stroną boiska ale jego podanie trafia do Sypytkowskiego, który zbyt lekko strzela i Zięba bez problemów broni

90' + 3' Koniec meczu. Wysoko i pewnie pokonujemy MKS Korsze odczarowując w końcu grajewski stadion. :)

12.09.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo - MKS Korsze 4:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Cybulski 18', 2:0 Marcin Strzeliński 48', 3:0 Tomasz Dzierzgowski 55', 4:0 Tomasz Dzierzgowski 90' (rzut karny)

WARMIA 1.Gieniusz - 5.Randzio, 17.Arciszewski (Kpt), 3.Domurat, 4.Mikucki (75' 15.Lekenta) - 9.Strzeliński, 19.Cybulski (68' 13.Staniszewski), 8.Mirva, 20.Matysiewicz, 16.Sypytkowski - 7.Dzierzgowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 18.Makowski, 2.Olszyński, 10.Chyliński, 13.Staniszewski, 11.Zubowski, 15.Lekenta

MKS: 12.Zięba - 21.A.Gąsiorowski (68' 6.M.Gąsiorowski), 3.Woźniak, 11.Sawicki (85' 91.Pieksza), 7.Solecki - 17.Cyliński (61' 22.Bociej), 10.Piwiszkis (Kpt), 5.Fedczak, 8.Kozłowski, 23.Rentkowski (46' 42.Jędrzejewski) - 9.Kowalewski

REZERWA: 85.Żywicki - 22.Bociej, 42.Jędrzejewski, 77.Juraniec, 91.Pieksza, 6.M.Gąsiorowski, 29.Krajewski

Sędzia: Adrian Romaniuk (Białystok)

Żółte kartki: Mirva (WARMIA), Kowalewski - dwie, Sawicki, Solecki, Piwiszkis, Woźniak (MKS)

Czerwona kartka: 45' Paweł Kowalewski (MKS) - w konsekwencji drugiej żółtej kartki