37
41
WYMĘCZONA WYGRANA WARMII
2014-09-28 12:11:42

W sobotę 20 września na własnym boisku WARMIA Grajewo odniosła bardzo szczęśliwe zwycięstwo nad beniaminkiem III ligi ROMINTĄ Gołdap 1:0. Zwycięzców się nie sądzi, ale to był bardzo słaby mecz w wykonaniu naszych piłkarzy. Goście prezentowali się lepiej i nawet grając w „dziesiątkę” po czerwonej kartce, którą sędzia ukarał Adama Pomiana mieli przewagę na boisku. WARMIA po raz kolejny potwierdziła „dołek” formy oraz to, że nie umie grać z przewagą jednego zawodnika. Nie po raz pierwszy nasi piłkarze chyba zbyt szybko uwierzyli w łatwe wygranie meczu z grającym w osłabieniu przeciwnikiem i tak naprawdę do ostatnich sekund meczu wynik był sprawą otwartą.

Kluczowa akcja meczu rozegrana została w 25 minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego obrońca gości zagrał niczym siatkarz we własnym polu karnym. Ewidentne zgranie ręką i sędzia Pawilcz nie miał wątpliwości co do podyktowania rzutu karnego dla WARMII, po którym Damian Zubowski pokonał bramkarza ROMINTY. Chwilę po golu dla grajewian swoją pierwszą żółtą kartkę otrzymał Pomian, który zaledwie kilka minut później za faul obejrzał drugi kartonik w tym kolorze i w rezultacie opuścił boisko osłabiając swój zespół. Po tej sytuacji należałoby zamilknąć na temat gry naszego zespołu. Część naszych zawodników jakby zniknęła z pola widzenia do końca meczu. Fatalnej nieskuteczności gołdapian zawdzięczamy doholowanie do końca meczu jednobramkowej przewagi i wymęczone w nerwach zwycięstwo. Goście grający w osłabieniu wcale nie opadli z sił a w doliczonym czasie gry Gieniusz sobie tylko znanym sposobem obronił strzał Mościńskiego…

Cieszą trzy punkty, ale styl gry WARMII budzi poważne obawy przed każdym następnym meczem. Już w niedzielę 28 września nasz zespół zagra na wyjeździe z innym beniaminkiem PUSZCZĄ Hajnówka.

Zapis relacji LIVE z meczu WARMIA - ROMINTA

1' Rozpoczyna ROMINTA

3' Fatalne nieporozumienie Sarmonta z Gąsiorowskim i pierwszy rzut rożny dla WARMII

4' Po dośrodkowaniu goście wybijają piłkę poza pole karne

5' Rzut wolny z 25 metrów od bramki ROMINTY - piękny strzał Zubowskiego i Gąsiorowski przerzuca piłkę nad poprzeczką! Rzut rożny dla WARMII

5' Po dośrodkowaniu znów piłkę odzyskują nasi rywale

7' Bardzo nieudane dośrodkowanie Pomiana z rzutu wolnego

10' Rzut rożny dla ROMINTY - po chwili strzał Popławskiego broni Gieniusz

12' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu piłka przeleciała przez pole karne i nikt do niej nie doszedł

15' Bardzo groźnie pod naszą bramką - po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Adam Pomian leżąc strzela w róg bramki i kapitalnie broni Gieniusz!

17' Fatalny błąd Kozikowskiego, który traci piłkę w środku boiska, kontratak gości zakończony niecelnym strzałem Mościńskiego. Znów było groźnie

24' Goście przejęli inicjatywę - po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w okolicach narożnika boiska znów było groźnie na polu karnym WARMII, ale Sarmont strzelił obok bramki

25' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zagranie ręką zawodnika gości w polu karnym ROMINTY i będzie rzut karny dla grajewian!

26' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:0 Damian Zubowski. Pewny, mocny strzał Zubowskiego i prowadzimy 1:0!

27' Żółta kartka dla Adama Pomiana za dyskusję z arbitrem

29' Faul Pomiana na Kozikowskim i druga żółta kartka dla zawodnika ROMINTY. Adam Pomian opuszcza boisko

32' Dobra akcja WARMII - dośrodkowanie Chylińskiego ale źle główkował Zubowski i piłka opuszcza boisko wysoko ponad bramką

33' Strzał Sobolewskiego obok bramki Gieniusza

40' Strzelał Popławskiego obok naszej bramki

41' Żółta kartka dla Kacpra Jagłowskiego

44' Strzał Tuzinowskiego ponad bramką ROMINTY

45' Sędzia Pawilcz doliczył minutę do pierwszej połowy meczu

45' Świetna sytuacja gości po błędzie naszej obrony - strzał Mościńskiego tuż obok słupka bramki Gieniusza!

45' + 1' Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy i gramy z przewagą jednego zawodnika, ale goście są nadal bardzo groźni

46' Drugą połowę zaczyna WARMIA

47' Będzie okazja dla gości - rzut wolny z 20 metrów od bramki Gieniusza

48' Sobolewski strzela nad poprzeczką

49' Daliśmy się zepchnąć do defensywy w pierwszych minutach drugiej połowy

49' Rzut rożny dla ROMINTY, po dośrodkowaniu Jagłowski wybija piłkę daleko poza nasze pole karne

53' Po akcji gości piłka wpada do naszej bramki, ale faulowany jest Gieniusz i konieczna będzie interwencja naszego fizjoterapeuty

55' Gieniusz wraca do gry

56' Słabo gra nasz zespół w drugiej połowie. Nie widać na boisku, że goście grają w osłabieniu

57' Żółta kartka dla Wojciecha Koszczuka

59' Strzał Radosława Żero broni Gieniusz

60' Za Pawła Górskiego wchodzi na boisko Mateusz Cybulski

62' Dobre dośrodkowanie w pole karne gości, ale obrońca ROMINTY ubiegł Tuzinowskiego

65' Znów groźnie pod naszą bramką - dośrodkowanie Sobolewskiego i na nasze szczęście nikt z jego kolegów nie doszedł do podania. Musimy się obudzić, bo gramy bardzo źle w drugiej połowie! :(

67' Wreszcie dobra akcja WARMII - Zubowski zagrał przed pole karne do Tuzinowskiego, który pięknym strzałem posłał piłkę tuż obok spojenia słupka z poprzeczką

71' Żółta kartka dla Kamila Randzio

74' Kontuzjowany w starciu z obrońcą ROMINTY Dzierzgowski opuszcza boisko.

75' Za Dzierzgowskiego wchodzi na boisko Gutowski a w ROMINCIE za Iwanowa Maciej Kisiel

78' Znów zmiana u gości - za Sobolewskiego wchodzi Dyniszuk

79' Kisiel pięknie strzela z rzutu wolnego z ponad 30 metrów. Piłka minimalnie omija naszą bramkę

81' Znów groźny strzał Kisiela i broni Gieniusz

82' Dobre dośrodkowanie Kamila Randzio ale Gutowski nie wykorzystał dobrego podania

84' Żółte kartki dla Chylińskiego i Kisiela

86' Bardzo nerwowa jest końcówka tego meczu - goście wciąż atakują a my jakoś nie możemy poukładać sobie gry

89' Rzut rożny dla gości

89' Po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

90' Jeszcze 4 minuty potrwa mecz decyzją sędziego Pawilcza

90' + 3' Ależ kapitalna okazja gości! Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu piłka trafia w słupek a strzał Mościńskiego do pustej bramki cudem broni Gieniusz!

90' + 4' Koniec meczu. Wygrywamy 1:0 ale o grze w tym meczu trzeba natychmiast zapomnieć....