37
41
Wyjazdowa porazka Warmii
2014-09-19 12:38:29

Bolesną porażką 0:3 zakończył się wyjazdowy mecz WARMII Grajewo w Wasilkowie. Nasz zespół zagrał bodaj najsłabsze spotkanie w tym sezonie i zasłużenie przegrał z drużyną gospodarzy. Sam mecz był kiepskim widowiskiem. Oba zespoły wyglądały bardzo nieporadnie. Wasilkowianie zaczęli grę w szybkim tempie, ale nie stwarzali sobie zbyt wielu groźnych sytuacji a gdy już się udawało im je stworzyć - świetnie spisywał się w bramce WARMII Krzysztof Gieniusz.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo, ale już na początku drugiej części gry podopieczni trenera Artura Woronieckiego stworzyli sobie doskonałe szanse do zdobycia gola. Nasz bramkarz bronił jednak znakomicie. W 55 minucie WARMIA stanęła przed kapitalną okazją, ale Dzierzgowski strzelił w bramkarza będąc z nim sam na sam. Po tej niewykorzystanej okazji tempo meczu bardzo spadło i wydawało się, że zakończy się on bezbramkowym remisem. Niestety, na kwadrans przed końcem meczu nasza defensywa rozpoczęła swoją radosną twórczość. Fatalne, szkolne błędy dały w krótkim czasie aż 3 gole dla Wasilkowa. Do końca meczu nasi piłkarze nie byli w stanie się pozbierać i choć rywale na pewno nie byli poza zasięgiem WARMII to pewnie wygrali aż 3:0. Znów, tak jak w przegranym 0:4 meczu z DRWECĄ bramki strzelaliśmy praktycznie sobie sami.

Porażka w Wasilkowie nie przynosi chwały WARMII. Bo choć rywale to dobrze poukładany przez trenera Woronieckiego zespół, to grając choćby na 50% swoich możliwości nasz zespół spokojnie mógł ten mecz wygrać. Tym razem jednak zagraliśmy bardzo źle i w rezultacie ponieśliśmy srogą porażkę. Okazja do rehabilitacji nadarzy się już w sobotę 20 września. O godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego nasz zespół podejmie ROMINTĘ Gołdap. Serdecznie zapraszamy Państwa na ten mecz.

Zapis relacji tekstowej z meczu w Wasilkowie:

1' Rozpoczynają gospodarze

4' Niecelny strzał Pawła Górskiego

9' Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy

9' Groźnie pod naszą bramką - po dośrodkowaniu Naliwajko zgrywa piłkę głową a Szczepanik mocno strzela na bramkę Gieniusza, który wybija piłkę na róg

10' Po dośrodkowaniu wznowi grę od bramki Gieniusz

15' Okazja dla gospodarzy - po błędzie naszej obrony Stachelski z pola karnego strzela w zewnętrzną część słupka bramki Gieniusza

16' Po kwadransie meczu niewiele dobrego można napisać o grze naszej drużyny - jakoś nie możemy "wejść w ten mecz"

23' Za faul na Górskim Adam Butkiewicz został ukarany żółtą kartką

27' W jednej akcji naszego zespołu dwa brutalne faule na naszych zawodnikach i żółta kartka dla Pawła Naliwajko

29' Sędzia Stefanowicz upomina krytykującego pracę arbitra naszego trenera Leszka Zawadzkiego

31' Zmiana w WARMII - za bardzo słabo grającego Mikuckiego wchodzi na boisko Piotr Chyliński

31' Rzut rożny dla gospodarzy - po dośrodkowaniu łapie piłkę Gieniusz

32' Znów brutalny faul na naszym zawodniku - tym razem poszkodowany jest Paweł Górski a żółtą kartką ukarany został Mrowiński

34' Kolejna żółta kartka dla gospodarzy - Rafał Szczepanik po faulu na Dzierzgowskim

36' Strzał z rzutu wolnego Damiana Zubowskiego minimalnie omija poprzeczkę bramki gospodarzy

43' Dobra akcja WARMII, ale zakończona fatalnym strzałem Kozikowskiego

45' Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry

45' + 1' Dobra akcja Tuzinowskiego z Dzierzgowskim, ale nasz napastnik strzela w boczną siatkę

45' + 2' Koniec pierwszej połowy. Nie ma co ukrywać - to jest słaby mecz. Gospodarze na początku meczu mocno podkręcili tempo gry, ale z każdą minutą słabli. O naszej grze nie da się napisać nic dobrego

46' Drugą połowę zaczyna WARMIA

50' Póki co obraz gry z pierwszej połowy nie ulega zmianie

51' Świetna akcja gospodarzy - po główce Karwackiego znakomita interwencja Gieniusza ratuje nasz zespół przed utratą gola

52' Rzut rożny dla Wasilkowa - po dośrodkowaniu znów Gieniusz popisuje się znakomitą obroną i wybija piłkę z linii bramkowej! Obudźmy się wreszcie! :(

53' Po kolejnym rzucie rożnym Gieniusz wypiąstkowuje piłkę poza nasze pole

54' Kolejny korner dla gospodarzy - tym razem szybko wybijamy piłkę

55' Kapitalna okazja WARMII - po podaniu Górskiego Dzierzgowski był sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale strzelił w Szczepanika!

57' Zmiana w WARMII - za Tuzinowskiego wchodzi Cybulski

60' Żółta kartka dla Jakimczuka

64' Żółta kartka dla Kacpra Jagłowskiego za faul taktyczny

65' Zmiana u gospodarzy - za Kosickiego wchodzi Dudziński

68' Znów zmiana u gospodarzy - za Karwackiego wchodzi Styś

69' Rzut rożny dla Wasilkowa - po dośrodkowaniu piłkę poza własne pole karne wybija Gieniusz

73' Znów zmiana u gospodarzy - za Zielińskiego wchodzi Rybnik

75' GOL dla gospodarzy. 1:0 Rafał Kuleszczyk. Fatalne zachowanie naszych obrońców, złe wybicie piłki przez Pawła Górskiego i Kuleszczyk płaskim strzałem w róg pokonał Gieniusza. :(

78' GOL dla gospodarzy. 2:0 Sebastian Rybnik. Nasza obrona znów praktycznie sama sobie strzela gola. :( Po fatalnym zachowaniu naszych obrońców Rybnik z najbliższej odległości wykańcza dośrodkowanie i przegrywamy już 0:2 tracąc dwa gole w trzy minuty!

78' Zmiana w WARMII - za Górskiego wchodzi Gutowski

82' Rzut rożny dla gospodarzy - po dośrodkowaniu znów bardzo groźnie pod naszą bramką, ale na szczęście żaden z napastników gospodarzy nie doszedł do piłki

83' GOL dla gospodarzy. 3:0 Bartosz Stachelski. Kompromituje się dziś nasza defensywa... Stachelski z bliska strzela trzeciego gola.

85' Zmiana w WARMII - za Zubowskiego wchodzi na boisko Adam Lekenta

87' Zmiana u gospodarzy - za Mrowińskiego wchodzi Muszyński

90' Decyzją sędziego mecz potrwa trzy minuty dłużej

90' + 3' koniec meczu. Po słabej grze i kompromitujących błędach przegrywamy z KS Wasilków 0:3. :(

13.09.2014 Wasilków, Stadion Miejski

KS Wasilków - WARMIA Grajewo 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Rafał Kuleszczyk 75', 2:0 Sebastian Rybnik 78', 3:0 Bartosz Stachelski 83'

KS WASILKÓW: 1.Ł.Szczepanik - 2.Butkiewicz (Kpt), 10.Naliwajko, 4.R.Szczepanik, 15.Jakimczuk - 3.Kosicki (65' 5.Dudziński), 14.Mrowiński (87' 17.Muszyński), 16.Kuleszczyk, 12.Stachelski - 9.Karwacki (68' 7.Styś), 8.Zieliński (73' 6.Rybnik)

REZERWA: 33.Łukaszewicz - 13.Gliński, 5.Dudziński, 17.Muszyński, 7.Styś, 6.Rybnik

WARMIA: 1.Gieniusz - 5.Randzio (Kpt), 3.Domurat, 17.Jagłowski, 15.Koszczuk - 4.Mikucki (31' 9.Chyliński), 10.Kozikowski, 16.D.Tuzinowski (57' 19.Cybulski),11.P.Górski - 7.Dzierzgowski, 2.Zubowski (85' 20.Lekenta)

REZERWA:52.Sobolewski - 18.Olszyński, 8.Gutowski, 13.Baczewski, 20.Lekenta, 19.Cybulski, 9.Chyliński

Sędzia: Paweł Stefanowicz (Suwałki)

Żółte kartki: Butkiewicz, Naliwajko, Mrowiński, R.Szczepanik, Jakimczuk, Kuleszczyk (KS Wasilków), Jagłowski (WARMIA)