37
41
Cenny punkt Warmii
2014-09-08 09:29:31

Cenny punkt zdobyli piłkarze WARMII Grajewo w wyjazdowym meczu z rezerwami białostockiej JAGIELLONII, który odbył się w niedzielę w Surażu. Faworytem meczu była JAGIELLONIA, zwłaszcza że grajewianie zagrali bez trzech kontuzjowanych zawodników: Wojciecha Koszczuka, Pawła Sypytkowskiego i Adama Lekenty.

Pierwsza połowa meczu nie była wybitnym widowiskiem. JAGIELLONIA przeważała, ale tak naprawdę nie stwarzała dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Nasz zespół choć wywalczył aż 4 rzuty rożne to jednak nie potrafił stworzyć po dośrodkowaniach większego zagrożenia. Gdy wydawało się, że pierwsza część meczu zakończy się bezbramkowo tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany przez naszych obrońców Stypułkowski uderzył piłkę głową a ta odbiła się od słupka i wpadła do naszej bramki.

Po wznowieniu gry znów przeważali białostoczanie. W 52 minucie po ładnej akcji Kądzior pokonał Gieniusza, ale na nasze szczęście ostatni musnął piłkę Charkiewicz, który był na pozycji spalonej i sędzia słusznie nie uznał gola. WARMIA dobrą sytuację miała w 69 minucie, kiedy Jakub Słowik świetnie obronił strzał Domurata. Chwilę później fantastyczny strzał Jagłowskiego minimalnie ominął bramkę JAGIELLONII. Ambitnie grający grajewianie w końcu wyrównali. W 85 minucie po kolejnym rzucie rożnym dla WARMII w dużym zamieszaniu pod bramką Słowika Dzierzgowski wykazał się sprytem i z bliska wbił piłkę do bramki. W końcówce meczu jeden punkt uratował WARMII Gieniusz, który kapitalną interwencją po strzale Kaczynskiego po raz kolejny potwierdził, że jest czołowym bramkarzem III ligi.

Borykający się z kłopotami kadrowymi zespół WARMII osiągnął remis, który jest z pewnością wartościowym wynikiem, pomimo że w zespole JAGIELLONII nie zagrali zawodnicy z pierwszego składu „żółto – czerwonych”.

W najbliższą środę WARMIĘ czeka niesłychanie trudne zadanie. Do Grajewa przyjeżdża czołowy zespół naszej III ligi PŁOMIEŃ Ełk. Początek meczu o godzinie 17:00 i już dziś serdecznie Państwa zapraszamy na to spotkanie.

Zapis relacji tekstowej z meczu JAGIELLONIA II – WARMIA:

1' Rozpoczęła WARMIA

3' Rzut rożny dla JAGIELLONII - po dośrodkowaniu faul na naszym bramkarzu

4' Rzut rożny dla WARMII, ale tracimy piłkę po dośrodkowaniu

7' Mocny strzał Kądziora obok naszej bramki

11' Żółte kartki dla Dzierzgowskiego i Zubowskiego za krytykę orzeczeń sędziego po tym, gdy Porębski o mały włos nie urwał głowy Zubowskiemu wysoko uniesioną nogą

19' Dobra okazja WARMII po akcji Zubowskiego, ale skończyło się na drugim rzucie rożnym dla naszego zespołu

20' Po dośrodkowaniu Kozikowski strzela przewrotką ponad bramką Słowika

24' Żółtą kartką ukarany został Michał Pawlik za faul na Zubowskim

26' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu obrońca "Jagi" w ostatniej chwili wybija piłkę sprzed głowy Domuratowi

33' Znów korner dla nas - po dośrodkowaniu próbował strzelać Paweł Górski, ale stracił piłkę

37' Następny róg dla grajewian i ponownie bez zagrożenia pod bramką Słowika

39' Po podaniu Zubowskiego Chyliński był sam przed Słowikiem ale bramkarz JAGIELLONII wybił piłkę

42' Ładny strzał Malinowskiego obok naszej bramki

43' Żółta kartka dla Kozikowskiego za faul na przeciwniku

44' Rzut rożny dla JAGIELLONII

45' GOL dla JAGIELLONII. 1:0 Patryk Stypułkowski. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Stypułkowski głową strzela w róg naszej bramki.

45' Koniec pierwszej połowy. Po błędzie obrony i golu "do szatni" przegrywamy w Surażu do przerwy 0:1

46' Drugą połowę rozpoczęła JAGIELLONIA

48' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu obrońca Jagi wybija piłkę poza własne pole karne

52' Dobra akcja białostoczan i piłka w naszej bramce, ale sędzia dostrzegł pozycję spaloną

55' Zmiana w JAGIELLONII - za Kowalewskiego wchodzi Domański

57' Akcja Dzierzgowskiego ale nasz napastnik strzela w boczną siatkę

65' Za Pawlika wchodzi na boisko Maliszewski

69' Żółta kartka dla Malinowskiego za faul taktyczny

69' Słowik fantastycznie broni strzał Domurata po dośrodkowaniu Górskiego z rzutu wolnego

70' Rzut rożny dla WARMII - chwilę po dośrodkowaniu kapitalny strzał Jagłowskiego ale minimalnie niecelny

70' Podwójna zmiana w WARMII -za Tuzinowskiego i Chylińskiego wchodzą Mikucki i Matysiewicz

72' Kolejny korner dla naszego zespołu - znów piłkę wybijają obrońcy JAGIELLONII

76' Następny róg dla WARMII - po dośrodkowaniu niecelny strzał Domurata

79' Żółtą kartką za faul na Milickim ukarany został Gulbierz

80' Żółta kartka dla Stypułkowskiego za atak w nogi przeciwnika

80' Żółta kartka dla Gulbierza za krytykę pracy arbitra

80' Zmiana w JAGIELLONII - za Stypułkowskiego wszedł Kaczyński

84' Rzut rożny dla WARMII

85' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 1:1 Tomasz Dzierzgowski. Po dośrodkowaniu i ogromnym zamieszaniu w polu karnym JAGIELLONII sprytem wykazał się Dzierzgowski, który z bliska trafia do siatki i wyrównuje stan meczu!

87' Fenomenalna interwencja Gieniusza, który efektowną paradą ratuje nasz zespół przed utratą gola po strzale Kaczyńskiego!

88' Rzut rożny dla "Jagi", ale szybko wybijamy piłkę poza pole karne

89' Akcja białostoczan w której Kaczyński upadł w polu karnym, ale sędzia nie daje się nabrać na takie "faule"

90' Olszyński zmienia Mateusza Cybulskiego

90' Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry

90' 2' KONIEC MECZU. Wywalczyliśmy cenny punkt w meczu z rezerwami JAGIELLONII.